Google Allo hayatımıza renk katıyor

Google tarafından geliştirilen anlık mesajlaşma uygulaması olan Google Allo ülkemizde kullanıma açıldıktan sonra oldukça yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Asistan uygulamalarına renk kattı. Google I/O etkinliği kapsamında duyurulan Android ve iOS platformlarına uyumlu olan asistan uygulaması Allo sayesinde hem rehberinizdeki kişilerle internet üzerinden mesajlaşabilirsiniz hem de Google Assistant alt yapısı ile sorularınıza cevap bulabilirisiniz.

Google Allo İle Neler Yapılır?

iOS işletim sistemi ile kullanılan ve yalnızca bazı Apple ürünlerinde kullanıma uygun olan Siri ile birçok işini halleden Apple kullanıcısı mevcut. Siri asistan uygulaması sayesinde kullanıcılar dokunarak geçireceği zamanı konuşarak sesli anlatım yardımıyla kolayca ve hızlıca gerçekleştiriyor. Bazı zamanlar eğlence amaçlı kullanılsa da pek işi hızlıca halletmemize imkan sağlıyor.

Bu tarz bir asistan uygulamasına özenen milyonlarca Android kullanıcısı bulunmaktaydı.Bir telefonda bulunması gereken uygulamalar arasında olan Allo sağladığı birçok imkan ile hayatımıza renk katmaya ve karmaşık hayatımızı kolaylaştırmaya yardımcı olacak. Dilerseniz bu uygulama ile ne tür işler yapabileceğimize bir de yakından bakalım…

Google tarafından geliştirilen yardımcı asistan uygulaması Android platform üzerindeki bir eksiği kapatmış oldu. Google Allo, WhatsApp, Messenger, iMessenger gibi farklı mesajlaşma uygulamalarına rakip olarak piyasaya çıktı. iOS platformunda ise asistan uygulaması olan Siri’ye kafa tutacak.

Akıllı Mesaj Sistemi

Akıllı mesaj sistemi Google tarafından geliştirilen ve öğrenime açık olan bir sistem. Bu sayesinde mesaj atmak istediğiniz kişiye konunun gidişatı dahilinde size uygun olan kelimelerden oluşan belli başlı kalıpları kullanımınıza sunuyor. Siz dilerseniz bu kalıpları kullanabilirsiniz, dilerseniz kendi yazmak istediğiniz mesajı kendiniz yazabilirsiniz ya da mesajı yazdığınız esnada ekranda çıkan bazı anahtar kelimeler yardımıyla cümlelerinizi kurabilirsiniz. Akıllı mesaj özelliği sadece sizin yazdığınız mesajlara bağlı olarak yanıt üretmez. Bu uygulamayı kullanan herkes tarafından sistemin geliştirilmesi sağlanır.

Gizli Sohbet

Gizli sohbet modunda konuşmak istediğiniz kişi ile birlikte konuşma başlatarak gizli modda uçtan uca şifreleme sistemi üzerinde sizin istediğiniz süre doğrultusunda gizli mesajlaşma özelliğini kullanabilirsiniz. Gizli mesajlaşmanın bitim zamanı isterseniz sonsuza kadar kullanmak için kapatabilirsiniz ya da maximum 1 haftalık bir süre ile gizli mesajlaşma sistemini kullanabilirsiniz.

Grup Sohbeti

WhatsApp, Messenger gibi uygulamalarda da kullanılan bir sohbet türü. Aynı anda birden fazla insana ulaşmak istediğiniz zaman bu tür sohbeti başlatarak rehberinizdeki kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Whisper Shout

Whisper Shout özelliği ile mesaj göndermek istediğiniz bir kişiye aynı konuşur gibi bir sohbet kurmak istiyorsanız yazı boyutunu mesaj gönderme butonuna uzunca bir süre basarak aşağı yukarı hareketlerle ayarlayabilirsiniz.

Google Assistant

Belki de uygulamanın en çok göze çarpan özelliği bu. Android platformda kullanılması için geliştirilen bir asistan uygulaması. Artık yeni asistanınız yardımıyla güncel olayları takip edebilir, hava durumu raporları hakkında bilgi alabilir, dilerseniz günlük hava tahminini günün istediğiniz vaktinde düzenli bir şekilde telefonunuza isteyebilirsiniz. Bu asistan iOS sisteminde kullanılan Siri uygulamasında olduğu sizin sorduğunuz her soruya bir yanıt buluyor. Hazır cevaplıkta da üstüne yok. 😉

Allo uygulaması ile gönderdiğiniz mesajlarda fotoğraf çekerek ya da cihazınızda bulunan fotoğraflarla mesaj gönderebilirsiniz, fotoğraf üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğu emoji dükkanı ile birbirinden farklı emojilerle karşınızdaki kişi ile konuşmanızı sürdürebilirsiniz. Google Allo uygulamasını edinmek isteyen okurlarımız Android işletim sistemi için Google Play Store üzerinden, iOS işletim sistemi için App Store üzerinden uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirler.

0 Yorum

Bize Ulaşın

En kısa sürede geri dönüş yapacağımıza emin olabilirsiniz. Sizi burada görmek çok güzel. :)

Gönderiliyor

©2018 İnfopik Akademi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account