Üniversite hayatı boyunca mutlu eden cümleler

Üniversite dönemi bir öğrenci için en zorlu dönemdir. Hem maddi hem de manevi yönden zorluk çeken öğrenciler kendilerini bazı güzel şeylere odaklayarak moral bulmaya çalışır. Üniversite her türlü hayatın görüldüğü ortamdır. Gerek arkadaş ortamı gerekse eğitim gördüğü kampüs ortamı kişinin gelecek yaşantısını oldukça etkiler. Üniversitede moral bulmak oldukça önemlidir. En ufak bir umut parçasına sarılarak gününü geçirmek ister insan.

Üniversite dönemi içinde öğrenciye umut verici milyonlarca cümle vardır. Bu cümleleri duyduğunuz zaman mutluluktan havalara bile uçabilirsiniz. Dilerseniz bu cümlelere gelin birlikte bakalım.

1- Sınav Test Olacak

Vize veya final öncesinde en çok merak edilen konu “Sınav nereye kadar?” ve “Nasıl olacak?” sorularına aranan cevaplardır. Okul içinde bir kişiden bile “Sınav test olacakmış.” cümlesiyle dünyalar sizin olur. 😀

2- Temizlik İşleri Tamamdır!

Bazı öğrenciler şehir dışında okudukları için başlarda yurt ortamı cazip gelse de yavaş yavaş kanlar kaynamaya başlayınca yurtlar öğrencileri pek de sarmaz. Arkadaş ortamının da iyice genişlemesiyle birlikte eve çıkmak isteyen öğrenci talepleri yavaş yavaş başlar. Eve çıktığınız zaman sizi bir sürü iş yükü bekler. Bulaşıklar, çamaşırlar ve ev temizliği bunlardan en ağır olanları. Günün yorgunluğunun ardından ev arkadaşınızın size söylediği bir cümle günün bütün yorgunluğunu alabilir. “Temizliği tamamen bitirdim. ? “

3- Yoklamaya Ben İmza Atabilirim

Üniversite dönemi boyunca aldığınız derslerin bazıları size sıkıcı gelebilir, bazen hocayla uyuşmayabilirsiniz ya da acil bir işiniz çıkar ve dersin devam zorunluluğu olur. Bu genelde %70 devam zorunluluğu olarak sabitleştirilir. Devamsızlık haklarınızı kullandığınız için bu sınıra yaklaştıkça korku da artar. “Acaba bu dersten kalacak mıyım?” şeklinde. Çünkü notlarınız iyi durumdayken devamsızlıktan kalmak oldukça üzücü ve komik bir durum olur. İşte sizi bu komik durumdan kurtaracak dost yanınıza yaklaşır ve “İstersen senin yerine imza atarım.” der. O an karşınızdaki kişiye minnet borçlu olduğunuzu hissetmeye başlarsınız ve dersten kalmaktan bu kez kurtulursunuz.

4- Gençler Devamsızlık Sorun Değil!

Devamsızlık konusunu dikkate almayan öğretim görevlileri de vardır tabiki. Devamsızlık bir öğrenci için bazen bir sene kaybını ifade edebilir. Çünkü devamsızlık yüzünden kaldığı dersi başarıyla tamamlaması için tekrardan alması gerekecektir ancak program çakışıyorsa ve yaz okulu gibi bir nimet yoksa bu oldukça korkutucu bir hâl alır. Ancak dersin hocası ilk girdiği derste bilgiler verirken “Ben devamsızlığı önemsemiyorum ister gelin ister gelmeyin.” derse gözünüzde o kişiden daha iyi yoktur.

5- Her Sene Aynı Sorular Çıkar

Sınavlar öğrencilik hayatında çok önemli bir yere sahiptir. İlkokul çağından başlar iş hayatına atılana kadar sayısız sınava tabi tutulursunuz. Sınavlar dersin zorluğuna göre bazen çile bazen de bulmaca gibi gelebilir. İlk kez dersine girdiğiniz hocanın ne tür sorular sorduğu hakkında pek bilginiz olmadığı için üst dönemlerden yardım almak işinizi oldukça kolaylaştırır. Hele bir de “Ya bu sınav çok gözümü korkutuyor hoca çok zor sorar mı?” sorusuna “Her sene aynı sorular çıkıyor.” yanıtını aldığınız anda deli gibi arşivde soru aramaya koyulursunuz.

6- Hesaplar Benden!

Ve öğrencilik döneminde en çok kıymete binen şey “Para”. Özellikle ay sonuna yaklaştığınız zaman maddi sıkıntılar çekmeye başladığınızı fark etmek hiç de zor olmaz. Bir an önce ay başı gelsin de bana da para göndersinler diye temenni edersiniz. Ancak para gelene kadar hayatınızı idare ettirmek durumunda olduğunuzu da unutmamalısınız. Arkadaşlarınızla ya da bir akrabanızla dışarı çıktığınız zaman “Hesaplar benden.” cümlesini duyduğunuz zaman sevinçten çığlık bile atabilirsiniz. 😀

0 Yorum

Bize Ulaşın

En kısa sürede geri dönüş yapacağımıza emin olabilirsiniz. Sizi burada görmek çok güzel. :)

Gönderiliyor

©2018 İnfopik Akademi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account